Kontakt og åbningstider

Her finder du kontaktoplysninger på ledelsen, det administrative personale og SFO.

Administration

Kontakt

Tlf.: 9611 5330
E-mail: storaaskolen@holstebro.dk

Åbningstider

Mandag - torsdag: 7.45 - 16.00
Fredag: 13.00

Storå og Nørreland

Odinsvej 2
7500 Holstebro

CVR-nr.: 291 89 927
EAN-nr.: 579 800 46 22643

Måbjerg

Måbjerg Skolevej 6
7500 Holstebro

Skolens ledelse

Skoleleder

Martin Bang Madsen
Tlf.: 9611 5331
Mobil: 2160 5364
E-mail: martin.madsen@holstebro.dk

Teamleder - Måbjerg

Anita Lykke Hansen
Tlf.: 9611 5380
Mobil: 2271 2527
E-mail: anita.lykke.hansen@holstebro.dk

Teamleder - Nørreland - Storå

Michael Brun
Tlf.: 9611 5333
Mobil: 2088 0908
E-mail: michael.brun@holstebro.dk

Team- og SFO-leder - Storå

Vibeke Jeppesen
Tlf.: 9611 5329
Mobil: 4047 1369
E-mail: vibeke.jeppesen@holstebro.dk

Administrativt personale

Sekretær

Irene Cortnum Aaberg
Tlf.: 9611 5334
E-mail: irene.cortnum.aaberg@holstebro.dk

Sekretær

Hanne Hejberg Pedersen
Tlf.: 9611 5332
E-mail: hanne.hejberg@holstebro.dk

Teknisk personale

Pedel - Måbjerg

Bo Stephansen
Mobil: 4217 6349 

Pedel -  Odinsvej

Knud Madsen
Mobil: 2245 7722

Hjørnet - SFO Måbjerg

Kontakt

Tlf.: 9611 5389
Mobil: 2076 9037

Åbningstider - morgen

Mandag - fredag: 6.30 - 7.50

Åbningstider - eftermiddag

Mandag - torsdag: 14.50 - 16.30
Fredag: 14.50

Åbningstider - skoleferier

Mandag - torsdag: 6.30 - 16.30
Fredag: 14.50

Lilleå - SFO Odinsvej

Kontakt

Tlf.: 9611 5338
Mobil: 2093 4211

Åbningstider - morgen

Mandag - fredag: 6.30 - 8.00

Åbningstider - eftermiddag

Mandag - torsdag: 15.00 - 16.30
Fredag: 15.00

Åbningstider - skoleferier

Mandag - torsdag: 6.30 - 16.30
Fredag: 15.00

Nørreland - SFO Odinsvej

Kontakt

Tlf.: 9611 5346
Mobil: 2075 1187

Åbningstider - morgen

Mandag - fredag: 

Åbningstider - eftermiddag

Mandag - torsdag: 
Fredag: 

Åbningstider - skoleferier

Mandag - torsdag: 
Fredag: 

Børn og Unge i Holstebro Kommune

Du kan kontakte Børn og Unge i Holstebro Kommune på boern.unge@holstebro.dk.

Bemærk, at beskeder, der indeholder personfølsomme oplysninger, ikke må sendes til ovenstående e-mailadresse.
Indeholder din besked personfølsomme oplysninger, skal den sendes som digital post.

keyboard_arrow_up